Özet Gönderme-Yazım Kuralları

Sisteme Yüklenecek Sözlü ve Poster Bildirileri İçin Özet Yazım Kuralları

Özet gönderimleri Kongre Yönetim Sistemi üzerinden yapılacaktır. Bu nedenle bildiriyi sunacak olan kişinin sistem üzerinden kaydını yaparak bildiri özetini yüklemesi gerekmektedir. Özet metin Türkçe veya İngilizce en az 200 en fazla 500 kelime aralığında olmalıdır. Özet metin "Giriş", "Materyal ve Metod", "Bulgular ve Tartışma (Introduction, Material and Methods, Results and Discussion)" olmak üzere 3 alt başlık içermelidir.  "Teşekkür" (acknowledgments) bölümü ise seçeneklidir. Anahtar kelimeler sistemdeki ilgili alana yazılacak olup en fazla 5 kelime olacaktır. Özetlerini Türkçe gönderenler Türkçe başlığın devamında slash koyduktan sonra başlığın İngilizcesini de yazmalıdırlar. Konu alanlarına göre saptanan hakemler sistem tarafından otomatik olarak atanacağından katılımcıların mutlaka özetlerini gönderirken beraberinde konu alanlarını da belirtmeleri gerekmektedir. Her bir katılımcı en fazla 2 sözlü sunum ve en fazla 3 poster sunum yapabilir. Sunumlar Türkçe veya İngilizce yapılabilir, istendiğinde çevirmen desteği sağlanabilecektir.

KABUL BELGELERİNİZİ SİSTEM İÇERİSİNDE BİLDİRİNİZE GİDEREK TÜRKÇE SİTEDE TÜRKÇE OLARAK "KABUL METNİ" YA DA İNGİLİZCE SİTEDE İNGİLİZCE OLARAK "A LETTER OF ACCEPTANCE" TIKLAYARAK DA ALABİLİRSİNİZ.
 

 Özet göndermek için tıklayınız.

Sözlü sunumlar; Microsoft PowerPoint (*.ppt, *.pps) dosyası şeklinde hazırlamalıdır. Sunumlar; 12 dk sunum süresi, 3 dk tartışma şeklinde olacaktır.

Poster Sunumları (E-Poster)

Poster sunumları 40 inç TV ekranlarda elektronik poster sunum şeklinde gerçekleştirilecektir. Posterlerin powerpoint sunuda hazırlanması ve JPEG formatında (1080x1920 pixel) kaydedilmesi gerekmektedir. Posterler aşağıda bulunan formata göre isimlendirilmeli ve poster bildiri sunuma kabul edildikten sonra aşağıda belirtilen e-poster sunum şablonuna göre hazırlanmış jpeg dosyası 30 AĞUSTOS 2017 TARİHİNE KADAR kadrikiran@trakya.edu.tr adresine gönderilecektir:

ad_soyad.jpg      olarak isimlendirilmeli ve Türkçe karakter kullanılmamalıdır.
Örnek:
Yazar İsmi: Şaban Güner
saban_guner.jpg
SUNUNUZU YAZIP DÜZENLEYEBİLECEĞİNİZ YENİ POWER POINT E-poster Sunum şablonu aşağı sunulmaktadır:

YENİ şablonu indirmek için tıklayınız

NOT: Sunumların tam metni istendiği takdirde hakem değerlendirmesinden geçtikten sonra Türkçe ya da İngilizce olarak Acta Biologica Turcica dergisinde ücretsiz basılacaktır. Acta Biologica Turcica web sayfası: http://actabiologicaturcica.com/index.php/abt

Tam metinlerinizi makale olarak yayınlamak isterseniz Acta Biologica Turcica dergisinin sistemine yükleyebilirsiniz, bunun için lütfen tıklayınız


21 Ağustos 2017, Pazartesi 11020 defa okundu