Ulaşım

Karayolu ile ulaşım

Özel araçları ile İstanbul yönünden gelecek katılıcımlar TEM ya da D-100 karayolunu (235 km), Çanakkale yönünden gelecek katılımcılar da E87 karayolunu (230 km) kullanabilirler.

Edirne’ye İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Trabzon, Konya, Kayseri, İzmit, Rize, Sakarya, Tekirdağ, Çanakkale, Denizli, Isparta, Eskişehir gibi illerden karşılıklı otobüs seferleri yapılmaktadır (bilet temini için www.govego.com ya da www.biletall.com internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz).

Edirne Şehirlerarası Otobüs Terminali kongre merkezine 3 km, şehir merkezine ise 7 km. uzaklıktadır.  

 

Havayolu ile ulaşım

Havayolu ile Edirne’ye doğrudan ulaşım imkanı olmasa da İstanbul'a çok yakın oluşu uçakla ulaşımı cazip kılmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanına inen katılımcılar Havaalanı içinden metroya binerek İstanbul otogarı içinde inip TEM otoyol'dan direk Edirne otobüslerine (Nilüfer, Metro gibi express firmalar) binerek 2.5 saat içerisinde Edirne'ye ulaşabilirler. İstanbul-Edirne arası her saat başı otobüs kalkmakta olup katılımcılarımızın ilgili firmaların kalkış saatlerine göre yolculuklarını planlamaları gerekmektedir. Ayrıca Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na Türk Hava Yolları (Anadolujet) aracılığıyla ulaşma imkanı da vardır. Çorlu havalimanına gelen katılımcılar havalimanından kalkan servisleri kullanarak Çorlu otobüs terminaline ulaştıktan sonra Çorlu-Edirne arasında yolcu taşımacılığı yapan firmaları kullanabilirler. Çorlu-Edirne arası karayolu ulaşımı yaklaşık 1.5 saat sürmektedir, Edirne'ye son kalkış akşam 21:30 saatlerinde olup bazen değişebilmektedir, İnternet arama motorlarından Çorlu-Edirne firmalarını bularak son bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Tren ile ulaşım

Tren ile Edirne’ye ulaşmak isteyen katılımcılar da İstanbul (Halkalı) – Kapıkule seferine bilet alıp Edirne garında trenden inebilirler. Tren garı kongre merkezine 3.5, şehir merkezine ise 3 km uzaklıktadır.

 

Edirne şehir içi ulaşımı

Edirne’de şehir içi ulaşımı ETUS (Edirne Toplu Ulaşım Sistemi) minibüsleri ve ticari taksiler ile sağlanmaktadır. ETUS minibüslerinde ulaşım ücreti KentKart ya da nakit para ile ödenebilmektedir.

 

http://edirnetopluulasim.com

 

    


22 Aralık 2016, Perşembe 2097 defa okundu